وروستي

برهنگی سیاسی و اخلاقی آمریکا

نویسنده: فیصل القاسم؛ مجری کانال الجزیره
آمریکا نسبت به هیچ دولت سنی که از قدرت اقتصادی و صنعتی و نیروی انسانی برخوردار باشد سکوت نخواهد کرد..
آمریکا صدام حسین را سرنگون کرد، آنهم درست زمانی که احساس کرد اهل سنت قدرت ارتش او را در دست می‌گیرند.
آمریکا با وجود پافشاری عربستان سعودی از گنجاندن حزب الله لبنان در فهرست گروه‌های تروریستی خودداری کرد و اجازه داد این گروه اختیار لبنان را در دست بگیرد، و به سوریه نیز حمله ور شود، و هسته‌هایی در کشورهای خلیجی تشکیل دهد..
نقش آمریکا در بقای بشار اسد و نصیری‌ها در رأس قدرت سوریه پرواضح است..
سالهاست که بشار اسد با جنگنده‌های خود مناطق مسکونی سوریه را با بمب‌های فسفوری و شیمیایی مورد هدف قرار می‌دهد..
اما آمریکا مانع او نمی‌شود…درصورتیکه از مجهز کردن نیروهای انقلابی مخالف اسد به موشک‌های دفاعی با تمام قدرت جلوگیری می‌کند…
آمریکا با وجود پافشاری عربستان سعودی و درخواست این کشور از شورای امنیت از گنجاندن شورشیان حوثی در فهرست گروهک‌های تروریستی خودداری کرده و برای نقض این خواسته به بهانه‌هایی پوچ و واهی متوسل به حق وتو شده است، و به آن‌ها اجازه داده به راحتی پایگاه نظامی آمریکایی‌ها در شهر العند را تحت سیطره‌ی خود در آورند.
آمریکا به همراهی فرانسه برای آنچه گمان می‌کردند القاعده است به کشور مالی لشکرکشی کردند، هزاران انسان بیگناه و دعوتگران زیادی را به قتل رساندند، و عرب‌ها را قتل عام کردند.
آمریکا با هماهنگی فرانسه حاکم مسلمان آفریقای میانه را وادار به استعفا کردند، و به شبه نظامیان مسیحی اجازه دادند مسلمانان را در خیابان‌ها و کوچه‌ها به قتل رسانده و اجسادشان را آتش بزنند و در مقابل دوربین‌ها گوشتشان را بخورند، قضیه‌ای که سبب شد بسیاری از حقوقدانان خواستار مجازات نیروهای فرانسوی شوند… و مستندات این جریان موجود است.
آمریکا به حکومت نیجریه اجازه داد روستاهای مسلمان نشین شمال کشور را اشغال کند و آنرا آتش بزند و به بهانه‌ی مبارزه با بوکوحرام مسلمانان را قتل عام کند و به زنانشان تجاوز کند، و این اقدامات دولت نیجریه منجر به افزایش قدرت بوکوحرام گردید، جماعتی که جلوی چشمان نیروهای اطلاعاتی و امنیتی نیجریه جنایت می‌کرد، صحنه‌های کشتار کودکان در خیابان‌های نیجریه هر قلبی را به گریه وا می‌دارد….
دولت نیجریه با فشار آمریکا تطبیق شریعت اسلامی در شمال کشور را الغاء کرد؛ سال‌ها قبل از پیدا شدن بوکوحرام…
آمریکا از شیعیان بحرین در مقابل دولت این کشور حمایت کرد..
آمریکا همانگونه که شاهزاده سعود الفیصل –رحمه الله- گفتند عراق را با خیانتی آشکار به عشایر سنی این کشور و کشورهای خلیج که با او در نبرد با صدام همگام بودند به ایران تقدیم کرد…
آمریکا با وجود اعتراض مجامع حقوق بشر تحریم‌های میانمار را درست در زمانی که مسلمانان را قتل عام می‌کرد رفع کرد..
آمریکا به بهانه‌ی توافق هسته‌ای برای نجات اقتصاد بحران زده‌ی ایران و برای کاهش قیمت نفت ملیاردها دلار بلوکه شده‌ی این کشور را آزاد کرد..و به نیروهای روس اجازه داد مردم اهل سنت سوریه را قتل عام کند…
لیست کشورها زیاد است….کشمیر…فلیپین…افغانستان…فلسطین و…..
آیا تصور می‌کنید آمریکا به اردوغان و حزب عدالت و توسعه اجازه دهد اهداف خود را محقق ساخته و از ترکیه یک ابرقدرت سنی بسازد؟ خصوصا با نزدیکی این کشور با عربستان سعودی، و درخواست‌های اصلاح قوانین سازمان ملل و بازنگری در حق وتو که اخیرا مطرح کرده است.
این تنها بخشی از خیانت‌های آمریکاست… و از بس زیاد و برهمه آشکار است نیازی به دلیل و برهان ندارد…همه این قضایا را  دیده و شنیده‌اند… و نیز خوب می‌دانند آمریکا بود که زمینه‌ی وجود داعش و مسلح شدن آنرا فراهم کرد..و با هماهنگی با نیروهای امنیتی فرانسه و اسرائیل جماعت بوکوحرام را در آفریقا پدید آورد..
و امروز می‌بینیم جان کری وزیر امور خارجه‌ی آمریکا از اردوغان می‌خواهد پس از کودتای نافرجام در این کشور به اصول دموکراسی پایبند باشد..
براستی چرا این سخنان را به نوری المالکی و حیدر العبادی و بشار اسد و ایران و حوثی‌ها نمی‌گوید؟
شاید برای این است که آن‌ها «شیعه» هستند!
این بخشی از دشمنی آمریکا علیه اسلام و مسلمانان است..و آنچه پنهان است بسیار بیشتر و بیشتر است..
و ما می‌گوییم: از خدا می‌خواهیم آمریکا را نابود گرداند و این کشور را به خود مشغول سازد تا از آزار مسلمانان دست بردارد و سرزمین‌های اسلامی را از گزندش محفوظ و مصون بدارد.

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*