وروستي

جسد بی‌سر یک مسلمان روهینگیا که با خبرنگارها مصاحبه کرده بود پیدا شد

ارسال شده توسط محمد از گلستان

مسلمان

پیکر بی سر یک مسلمان روهینگیایی که گفته می‌شود خبرنگاران دولتی با وی مصاحبه کرده بودند، در روستایی در ایالت ناآرام راخین کشف شد.

به گزارش سنی دیلی به نقل از پرس تی وی، به گفتۀ منابع پلیس، جسد این مرد ۴۱ سالۀ مسلمان که روز چهارشنبه (اول دی‌ماه) با خبرنگاران دولتی گفت‌وگو کرده بود روز جمعه (۳ دی) درحالی‌که در آب شناور بود در روستای محل زادگاهش در ایالت راخین کشف شد.

سرهنگ پلیس، تت نائینگ گفت: «خانوادۀ وی روز پنجشنبه اعلام کردند که وی پس از گفت‌وگو با خبرنگاران ناپدیدشده است و ما نیز تحقیقات بر روی این پرونده را آغاز کردیم.»

وی افزود: «عصر امروز جمعه به ما گزارش شد که جسد بی‌سر وی پیداشده است و روستاییان نیز تائید کردند که این جسد متعلق به اوست.»

پلیس تاکنون هویت این مرد و یا نام مظنونان احتمالی قتل وی را فاش نکرده است.

سفر تیم رسانه‌ای به ایالت راخین که تنها مجوز آن به خبرنگاران دولتی داده شد، پس از اعمال فشار به آنگ سان سوکی، رهبر حزب لیگ ملی برای دموکراسی، برای تحقیقات دربارۀ موارد نقض حقوق اقلیت روهینگیاها در حملۀ ارتش به ایالت راخین، صورت گرفت.

آنگ سان سوکی، رهبر حزب لیگ ملی برای دموکراسی که نوامبر سال گذشته میلادی پیروز انتخابات شد، وعده داده بود از مسلمانان این کشور محافظت خواهد کرد.

در همین حال دو تن از خبرنگاران میانمار که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند که آن‌ها روز چهارشنبه با این مرد در روستای محل زندگی‌اش گفت‌وگو کرده‌اند و پلیس در تماس با آن‌ها گفته است که این مرد ناپدیدشده است.

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*