وروستي

رشد اسلام‌ستیزی در سایه سکوت مقامات فرانسه

برخی از کارشناسان، سکوت مقامات دولتی فرانسه در قبال حمله به مساجد و عبادتگاه‌‌ها را یکی از عوامل گسترش اقدامات اسلام‌ستیزانه در این کشور می‌دانند.
به گزارش سنی‌آنلاین به نقل از ایکنا، فرانسه یکی از کشورهایی است که در سال‌های اخیر موج اسلام‌هراسی در آن رشد فزاینده‌ای داشته است.
کارشناسان مسائل اجتماعی فرانسه بر این عقید‌ه‌اند که عوامل زیادی در گسترش اسلام‌هراسی، به‌ویژه حمله به مساجد و عبادتگاه‌ها در این کشور نقش داشته است.
آنان یکی از این عوامل را رسانه‌های فرانسه می‌‌دانند که با رویکردی نادرست حمله به مراکز اسلامی را امری عادی جلوه می‌دهند.
از دیدگاه کارشناسان مسائل اجتماعی فرانسه، عامل دیگری که بیش از رسا‌نه‌ها در گسترش اسلامی‌هراسی نقش دارد، سکوت مقامات دولتی در قبال حمله به مساجد در این کشور است.
«کوثر دیلک»، گزارش‌گر دیده‌بان نژادپرستی و اسلام‌هراسی فرانسه، روز گذشته (۳ دی) طی سخنانی با انتقاد از سکوت مقامات دولتی این کشور در برابر حمله به مسلمانان، گفت: مقامات فرانسوی در حالی که باید این اقدامات را محکوم کنند، هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهند؛ آنان به گو‌نه‌ای رفتار می‌کنند که انگار برای مسلمانان هیچ اهمیتی قائل نیستند.
«مروان محمد»، سخنگوی انجمن مبارزه با اسلام‌هراسی فرانسه نیز طی سخنانی در این خصوص اظهار کرد: هیچ‌کدام از شهرداری‌ها و نهادهای ملی در قبال به آتش کشیدن مسجدی در فرانسه واکنشی نشان ندادند.
«ماروئوانه زکی»، مسئول جنبش ضدنژادپرستی فرانسه نیز با اشاره به ضرورت بررسی حمله به مساجد و عبادتگاه‌های این کشور به عنوان یک اقدام نژادپرستانه، گفت: در برابر حمله به مساجد شاهد اتخاذ یک سیاست کورکورانه هستیم.

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*