وروستي

چند توصیه برای مردانی که با زنان خود مشکل جنسی دارند؟

سوال: مردي هستم كه دو سال ازدواج كردم. ولي متاسفانه لذت نكاح و مقاربت با همسرم را ندارم. يعني همسرم مشكل در دخول دارد و درد مي كشد و گريه هم مي كند. آيا اگر راه غير اخلاقي بروم گناهكار محسوب مي شوم. ضمنا به هيچ عنوان نمي توانم او را قانع كنم.

الحمدلله،

بهتر است نزد چندين متخصص مراجعه نماييد تا از نظر پزشکي مسئله را بررسي نمايند وگرنه احتمال اين مسئله هم وجود دارد که سحر شده باشد.

در زير بيان راه حل و درمان سحر بيان شده است:

ترديدي نيست که سحر وجود دارد، بعضي از آثارسحر اين است که شخص حواس باخته و خيالاتي مي شود. خواندن اين آيات و سوره ها تأثير مي گذارد، چنان که الله تعالي در مورد ساحران مي فرمايد: «وَاتَّبَعُوا مَا تَتْلُو الشَّيَاطِينُ عَلَى مُلْكِ سُلَيْمَانَ وَمَا كَفَرَ سُلَيْمَانُ وَلَكِنَّ الشَّيَاطِينَ كَفَرُوا يُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَمَا أُنْزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبَابِلَ هَارُوتَ وَمَارُوتَ وَمَا يُعَلِّمَانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّى يَقُولَا إِنَّمَا نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلَا تَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَزَوْجِهِ وَمَا هُمْ بِضَارِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ وَيَتَعَلَّمُونَ مَا يَضُرُّهُمْ» [البقرة- 102]

و به آنچه شياطين صفتان و گناه پيشگان درباره ي سلطنت سليمان (بهم مي بافتند و بر مردم) مي خواندند، باور داشتند و از آن پيروي مي نمودند. و حال آن که سليمان هرگز کفر نورزيده است و بلکه شياطين صفتان گناه پيشه کفر ورزيده اند، جادو و آنچه و آنچه در بابل بر دو فرشته ي هاروت و ماروت نازل گرديده بود مي آموزند. و ان دو به هيچ کسي چيزي نمي آموختند مگر اينکه پيشاپيش بدو مي گفتند: ما وسيله ي آزمايش هستيم کافر نشو از ايشان چيز هائي آموختند که با آن ميان هر دو همسرش جدائي مي افکندند. و حال  آن که با چنين جادوي (خويش) نمي توانند به کسي زيان برسانند مگر اينکه با اجازه و خواست خدا باشد.

پس سحر و جادو تأثير دارد، اما اين تأثير با اجازه و خواست تکويني و تقديري الهي است؛ چون هيچ چيزي در جهان هستي جز با اجازه و تقدير الهي اتفاق نمي افتد، اما جادو علاج و دوايي دارد.

پيامبر صلي الله عليه وآله وسلم را جادو کردند اما خداوند او را از آن نجات داد و آنچه را جادوگر انجام داده بود پيدا کردند و از بين بردند، آنگاه الله تعالي پيامبرش را از جادو نجات داد. اگر نخهايي که ساحر گره مي زند، يا ميخ هايي که به يکديگر مي بندد و يا ديگر وسيله هاي سحر پيدا شدند بايد آنها را از بين برد. چون جادوگرها در گره ها دم مي زنند و آن را براي مقاصد پليدشان مي بندند، گاهي به حکم الله تعالي باطل مي شود. خداوند بر هر کاري تواناست در مواردي سحر و جادو با خواندن دعاهاي شرعي و آيات قرآني معالجه مي شود، فرقي نمي کند کسي که جادو شده خودش دعا و قرآن بخواند يا کسي ديگر بر او بخواند و بر سينه و يا عضوي از اعضاي بدنش دم کند، فاتحه، آية الکرسي، (قل هو الله احد)، معوذتين و آيات معروف سحر در سوره ي اعراف و سوره يونس و طه را بخواند. از سوره ي اعراف اين آيه ها را بخواند: «وَأَوْحَيْنَا إِلَى مُوسَى أَنْ أَلْقِ عَصَاكَ فَإِذَا هِيَ تَلْقَفُ مَا يَأْفِكُونَ (117) فَوَقَعَ الْحَقُّ وَبَطَلَ مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ (118) فَغُلِبُوا هُنَالِكَ وَانْقَلَبُوا صَاغِرِينَ (119)».

و از سوره ي يونس: «وَقَالَ فِرْعَوْنُ ائْتُونِي بِكُلِّ سَاحِرٍ عَلِيمٍ (79) فَلَمَّا جَاءَ السَّحَرَةُ قَالَ لَهُمْ مُوسَى أَلْقُوا مَا أَنْتُمْ مُلْقُونَ (80) فَلَمَّا أَلْقَوْا قَالَ مُوسَى مَا جِئْتُمْ بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللَّهَ سَيُبْطِلُهُ إِنَّ اللَّهَ لَا يُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِينَ (81) وَيُحِقُّ اللَّهُ الْحَقَّ بِكَلِمَاتِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُجْرِمُونَ (82)».

و از سوره ي طه: «قَالُوا يَا مُوسَى إِمَّا أَنْ تُلْقِيَ وَإِمَّا أَنْ نَكُونَ أَوَّلَ مَنْ أَلْقَى (65) قَالَ بَلْ أَلْقُوا فَإِذَا حِبَالُهُمْ وَعِصِيُّهُمْ يُخَيَّلُ إِلَيْهِ مِنْ سِحْرِهِمْ أَنَّهَا تَسْعَى (66) فَأَوْجَسَ فِي نَفْسِهِ خِيفَةً مُوسَى (67) قُلْنَا لَا تَخَفْ إِنَّكَ أَنْتَ الْأَعْلَى (68) وَأَلْقِ مَا فِي يَمِينِكَ تَلْقَفْ مَا صَنَعُوا إِنَّمَا صَنَعُوا كَيْدُ سَاحِرٍ وَلَا يُفْلِحُ السَّاحِرُ حَيْثُ أَتَى (69)».

و همچنين سوره ي (قُلْ يَا أَيُّهَا الْكَافِرُونَ) ا تا آخر بخواند، و سوره ي (قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ)، و (قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ) و (قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِ) را بخواند بهتر است سوره ي (قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ) و معوذتين را سه بار تکرار کند، و سپس براي بهبودي فردي که جادو شده اينگونه دعا کند: «اللَّهُمَّ رَبَّ النَّاسِ أَذْهِبْ الْبَاسَ، واشفِ   أَنْتَ الشَّافِي لَا شِفَاءَ إِلَّا شِفَاؤُكَ شِفَاءً لَا يُغَادِرُ سَقَمًا» و اين دعا را سه بار تکرار کند، همچنين اين دعا را بر او بخواند (بِاسْمِ اللَّهِ أَرْقِيكَ مِنْ كُلِّ شَيْءٍ يُؤْذِيكَ مِنْ شَرِّ كُلِّ نَفْسٍ أَوْ عَيْنِ حَاسِدٍ اللَّهُ يَشْفِيكَ بِاسْمِ اللَّهِ أَرْقِيكَ) اين دعا را سه بار تکرار کند و براي بهبودي بيمار دعا نميد و اگر در دعايش اين را بگويد: «أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّاتِ مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ» و سه بار آن را تکرار نمايد، خوب است. همه اذکار و اوراد و آيات علاج و دواي سودمندي براي سحر هستند.چنانچه اين دعا را بر آب بخواند و فرد سحر شده از آن بنوشد، و با باقيمانده ي آن غسل کندبه حکم و خواست الله تعالي از اسباب شفا خواهد بود، اگر هفت برگ سبز سدر را خرد کند و در آب قرار دهد آنگاه اين دعاها و آيات را بر آب بخواند، از اسباب شفا و بهبودي خواهد بود، اين امر زياد تجربه شده و خداوند آن را مفيد قرار داده است، اين شيوه براي بسياري از مردم تجويز شده و مورد عمل قرار گرفته است، و خداوند به آنها فايده داده است.

اين مورد دواي مفيدي براي جادو شدگان است، همچنين کسي که به علت سحر نمي تواند با زنش همبستر شود اي شيوه برايش مفيد است، استفاده از اين دعا به اذن و خواست خداوند برايش مفيد خواهد بود. خواه بر خودش بخواند يا بر کسي ديگر بخواند يا آن را در آبي بخواند و سپس از آن بنوشد و با بقيمانده ي آب غسل کند. خواندن همه ي اين آيات و اذکار شرعي براي کسي که جادو شده و براي کسي که به سبب جادو نمي تواند با همسرش همبستر شود به حکم خداوند مفيد خواهند بود، بايد دانست که تمام اين موارد از اسباب، هستند، و شفا دهنده فقط خداوند است و او تعالي بر همه چيزي تواناست، و داروي شفاي امراض در اختيار رب العالمين است؛ زيرا هر چيزي به تقدير الهي است، در حديث صحيح از پيامبرصلي الله عليه وآله وسلم روايت است که فرمود: «مَا أَنْزَلَ اللَّهُ دَاءً إِلَّا أَنْزَلَ لَهُ شِفَاءً عَلِمَهُ مَنْ عَلِمَهُ وَجَهِلَهُ مَنْ جَهِلَهُ» «خداوند هيچ دردي فرو نفرستاد مگر آن که برايش شفايي قرار داده، درمان و شفا را بعضي ها مي دانند و بعضي ها آن را نمي دانند»بخاري (5678)،  آفريدن دارو براي درمان دردها و امراض از الطاف پروردگار مهربان است.(شيخ ابن باز- مجموع فتاوي و مقالات متنوعه2/688 .)

والله اعلم

وصلي الله وسلم علي محمد و علي آله و اتباعه الي يوم الدين

یادونه: په قران سنت کې خپرې شوي لیکنې یوازې د لیکوال خپل نظر څرګندوي، د ادارې توافق ورسره شرط نه دی. که تاسو غواړئ قران سنت کې مو لیکنه خپره شي، اړیکه راسره ونیسئ. مننه

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*