وروستي

مفاهیم بزرگ در جملات کوتاه!

بسم الله الرحمن الرحیم

 مفاهیم بزرگ در جملات کوتاه!

نوشتۀ: انجنیر محمد نذیر تنویر، هالندM. Nazir Tanwir's profile photo

پیشگفتار آلبوم جدید

یکی از ویژگی های امت رسول الله صلی الله علیه وسلم نسبت به سایر امت ها؛ مسئولیت پذیری در انجام «امر به معروف و نهی از منکر» بر مبنای علم هرچند اگر یک کلمه هم باشد، می باشد.

در راستای همین مسئولیت پذیری، فعالیت های ضمنی در سطح «فضای مجازی» را نیز آغاز نموده بودم.

در جریان فعالیت های فیسبوکی، و از آن طریق نشر نوشته هایم، گاه و بیگاه به «لایک» های عاجل برمیخوردم که درست پس از چند ثانیه از نشر مطلب، دریافت می شد.

هرچند قبلاً از دوستان صمیمانه تقاضا صورت گرفته بود که منظور از نشر مضامین؛ آموختن از همدیگر بوده، تا باشد جایگاه دانش و آگاهی خویش را بلند بریم، نه دریافت «لایک» ها!

زیرا «داد و ستد» لایک ها می تواند برای هر دو طرف مفید و یا زیانبار باشد، و ثواب- و گناه جاریه را رقم زند.

اما از جانب دیگر، با تعبیر مثبت از این عمل که شاید دوستان نظر به کمی وقت، خواسته اند تا با ابراز حسن ارادت، تشویق به نشر و ادامهٔ نشرات بنده نمایند. این تعبیر مرا واداشت که در ضمن اظهار تشکری، چیزی برای ایشان نیز بنمایم، که البته برای سایر خوانندگان نیز خالی از خیر نخواهد بود.

چیزی که در محدوده های حوصله ایشان باشد، و درضمن پیام های ناگفته را در جملات کوتاه برساند. تا باشد که، اشتیاق مطالعه آرام آرام در ایشان بالا گیرد.

هرچند در گذشته ها نیز آلبوم های زیر عناوین «اُنس با وحی»، «گفتار نیک» و «اندرز ها» وجود داشت. اما خواستم با تنوع در قطع و صحافی و نیز با دیزاین بهتر، آنرا برای دوستانم جذاب تر و قابل استفاده گردانم.

بلی! آلبوم جدید زیر عنوان «مفاهیم بزرگ در جملات کوتاه» را خدمت دوستان، با توفیق الهی پیشکش خواهم نمود که گاه و بیگاه جملات کوتاه از مضامین خویش را؛ در پهلوی گفتار و سخنان اهل علم، نیز جا خواهم داد.

با التماس دعا هایتان؛ توفیق الهی را در این راستا آرزو می دارم.

امیدوارم تا همکاران قلمی و دیگر سایت های نشراتی نیز در پخش و نشر آن سهم بگیرند.

مفاهیم بزرگ در جملات کوتاه!

این چنین است، جهان کفر و طاغوت:

تمدن ها را ویران، و ویرانه ها را تمدن می نامند؛

با فشار دکمه، بشر را از عقب کمپیوتر ها نابود، و بر تشخیص دی. ان. ای. آنها، احساس همدردی را به تمثیل می کشانند!

بلی! این چنین است، جهان کفر و طاغوت!

 

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*