وروستي

سران گروه القاعده در ایران زندگی می کنند ومورد حمایت حکومت این کشور هستند

عادل الجبیر ، وزیر امورخارجه عربستان سعودی در نشست خبری با همتای بریتانیایی‌اش در ریاض اعلام کرد که پرونده‌های بحران‌های منطقه از جمله سوریه، عراق، لبنان، یمن و لیبی را بررسی کرده‌است.
آقای الجبیر در این نشست گفت که مسأله همکاری‌های دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم و دخالت‌های ایران در امور داخلی کشورهای عربی را با همتای انگلیسی خود بررسی کرده است.
او گفت: تهران باید روابط خود با کشورهای منطقه را بر اساس حسن همجواری تطبیق دهد اما این کشور از تروریسم و طائفه گرایی حمایت می‌کند و به اقدام‌های خرابکارانه علیه سفارت‌خانه‌ها دست می‌زند و به دیگر کشورها مانند بحرین و لبنان سلاح صادر می‌کند.
وی با تاکید بر اینکه ریاض همواره تحت تأثیر نتایج اقدامات بد ایران بوده افزود: ما دوست داریم با کشوری که تاریخ طولانی و غنی دارد رابطه خوبی داشته باشیم نه حکومتی که از تروریسم حمایت می‌کند.
آقای الجبیر حکومت تهران را به رابطه داشتن با القاعده متهم کرد و گفت که سران القاعده به ایران فرار کرده و هنوز در این کشور زندگی می‌کنند.
وی افزود: پسر بن لادن یکی از افرادی است که در ایران زندگی می‌کند و بخش خنده دار ماجرا اینجاست که ایران تنها کشوری است که هنوز مورد هجوم القاعده قرار نگرفته دلیل این مسأله هم این است که ایران از این گروهک حمایت می‌کند.

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*