وروستي

کشورهای خلیجی ،خواستار اخراج حکومت تهران از سازمان همکاری اسلامی شد

تصویر آرشیوی

شورای روابط بین المللی کشورهای خلیجی منطقه موسوم به «کوگر» با انتشار بیانه ای با اشاره به شلیک موشک به سمت مکه مکرمه ،خواستار اخراج حکومت ایران از نهادهای اسلامی علی الخصوص سازمان همکاری‌ اسلامی شد .
“طارق آل شیخان” رئیس «کوگر» در این بیانیه تاکید کرده که کشورهای عربی واسلامی ،بویژه کشورهای خلیجی باید سخت ترین تصمیمات را در قبال ایران اتخاذ کنند .
دراین بیانیه با اشاره به اینکه حکومت تهران متحدانش را در یمن برای این اقدام تحریک کرده است؛ تصریح شده این اقدام ، میزان کینه این کشور علیه پاکترین مقدسات اسلامی و عدم توجه آن به مقدسات آشکار شد و این اقدام «پاسخی سخت» و شایسته حفاظت از مطهرترین مکان‌های جهان را می‌طلبد.
“طارق آل شیخان” با بیان اینکه در پی اقداماتی که ایران علیه مفاهیم وحدت اسلامی انجام داده ، اخراج این کشور از تمام سازمان‌ها اسلامی «امری مشروع» و ضرورتی فوری است
گفتنی است که چند روز پیش نیز دکتر “محمد السلمی” ، از تحلیلگران سیاسی کشور عربستان سعودی با اشاره به گام های تنبیهی آینده سازمان همکاری اسلامی علیه شورشیان حوثی وحکومت تهران، گفت :مجرد طرح قضیه تعلیق عضویت حکومت ایران در سازمان همکاری اسلامی ، حاوی پیامی واضح به نظام تهران است .

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*