وروستي

شیخ دکتر “عبدالرحمن السدیس”منهج سلف صالح امت”

شیخ دکتر “عبدالرحمن السدیس” امام مسجد الحرام حرم مکه مکرمه درخطبه های نمازجمعه دیروزبا تاکید بر اینکه تمسک به منهج سلف صالح امت -رضوان الله علیهم اجمعین- ، منافاتی با بهره مندی از نوآوری علمی و تکنولوژی روز ندارد،گفت: در این منهج بین اصول وثوابت دین با متغیرات، هماهنگى وتوازن وجود دارد .
دکتر “عبدالرحمن السدیس” با بیان اینکه به فضل الله متعال ،سرزمین حرمین شریفین یعنی کشور عربی سعودی، قلب اهل سنت وجماعت وکانون توجه جهان اسلام و همچنین وزن سنگینی در جهان است ، گفت که کشور متبوعش حامل عقیده سلفی سنی ودعوت اصلاحی با روش اعتدال ووسطیت می باشد که توسط بهترین پیامبر واصحاب با فضیلت و امامامان هدایت ترسیم شده که مبنای آن بر پیروی از کتاب وسنت ودوری از بدعت وخرافات است . او گفته از آنجا که این کشور مدلی از منهج سلفی سنی، پیاده کرده، مورد هجوم دشمنان از طریق نشر دروغ وشایعه در رسانه ها وهمچنین توطئه هاى سياسى قرار گرفته است .
امام حرم مكه مكرمه با تاکید بر اینکه منهج سلف، منهج واقعی اهل سنت وجماعت است از نشانه های بارز این منهج ، پایبندی به جماعت ، وسطیت و اعتدال دراقوال واعمال ، التزام خالص وعملی به پیامبر اسلام ، تبعیت ازخلفای راشدین وسایر صحابه رضی الله عنهم اجمعین ، دوری از بدعت ونوآوری در دین ، پاسداشت ارزش های اخلاقی وایمانی و دوری از افراطی گری وتکفیر دانست.
او با اشاره به انحرافات برخی گروه های افراطی ، اعمال تررویستی وانفجار مساجد، دانشگاه ها و.. را محکوم کرد وگفت که این اعمال در مخالفت کامل با منهج سلف ومقاصد و اهداف سیاست شریعت می باشد .
او با دعوت مردم به دین با فهم سلف امت و همچنین دوری از عصبیت وحزب گرایی، افزود:برماست که به روش سلف صالح -رضوان الله علیهم اجمعین- برگردیم انچنان که امام مالک، امام درالهجررحمه الله فرمود که «آخر این امت اصلاح نمی شود مگر به همان چیزی ‌که اولش اصلاح شد»

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*