وروستي

معترضان در استانبول، لندن ونیویورک نسل کشی مردم حلب توسط ایران وروسیه را محکوم کردند

صدها شهروند ترکیه با تجمع در برابر کنسولگری ایران در استانبول، خواستار توقف کشتار غیرنظامیان در شهر حلب سوریه شدند.
معترضان ، به حمایت حکومت تهران از رژیم بعثی اسد و ادامه حملات این رژیم علیه غیرنظامیان در شهر حلب سوریه اعتراض کردند.
در بیانیه پایانی تظاهر کنندگان تاکید شده که روسیه و ایران طی 6 سال گذشته در ظلم رژیم دیکتاتوری بشار اسد علیه مردم سوریه شریک بوده است .
از سویی دیگر گروهی از مردم نیویورک در اعتراض به نسل کشی غیرنظامیان در حلب سوریه، مقابل نمایندگی دائمی روسیه در سازمان ملل تجمع کرده وبا در دست داشتن عکس قربانیان سوریه ، جنایات ایران٬ روسیه رژیم ٬ اسد و گروه تروریستی حزب الله لبنان را محکوم کردند . در این ارتباط گزارش شده که معترضان همچنین شعارهایی همچون ” سوریه آزاد”٬ ” اسد قاتل” ٬ ” پوتین قاتل کودکان”٬ ” ایران از سوریه خارج شو” و ” آمریکا خجالت بکش” سر دادند.
در لندن نیز گروهی از مردم در اعتراض به کشتار غیرنظامیان در حلب سوریه، مقابل ساختمان نخست وزیری بریتانیا و سفارت سوریه در این شهر تجمع کرده وکشتار سوری ها توسط رژیم اسد ، ایران وروسیه را محکوم کردند.
همزمان با این گزارش و نسل کشی مردم حلب سوریه ، خبرگزاری های حکومتی ایران خبر دادند بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق روز گذشته در خیابان ها اقدام به پخش شکلات و شیرینی کرد. این بسیجیان از اشغال بخش هایی از حلب وکشتار مردم حلب توسط روسیه ، رژیم اسد و ایران با عنوان پیروزی یاد کرده وبه جشن و خوشحالی پرداختند .

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*