وروستي

توزیع بیش از دو هزار ترجمه انگلیسی قرآن در لندن

بیش از دو هزار ترجمه انگلیسی قرآن کریم به مناسبت ۱۸ دسامبر(روز جهانی زبان عربی) در شهر «لندن»، پایتخت انگلستان توزیع شد. طرح توزیع نسخه‌های ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی به همت دفتر انجمن جهانی اسلام در لندن اجرا شد.
در این طرح، در کنار هر نسخه قرآن یک شاخه گل رز سفید و یک کارت کوچک به‌مناسبت روز جهانی زبان عربی در میان شهروندان لندنی توزیع شد.

«احمد محمد مخدوم»، مدیر منطقه‌ای دفتر انجمن جهانی اسلام در لندن در این باره گفت: همچنین بروشورهایی رنگی در ۴ صفحه با هدف معرفی اهمیت زبان عربی برای تمدن اسلامی در مناطق مختلف لندن که مورد توجه گردشگران است، توزیع شد.

وی افزود: ۳۰ جوان دختر و پسر از انجمن‌‌های مختلف لندن به‌صورت داوطلبانه در این طرح شرکت کردند و روزی سرشار از محبت، بخشش و دعوت به حکمت و دانش رقم زدند.

سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد(UNESCO) در سال ۲۰۱۲ میلادی، روز ۱۸ دسامبر را به‌عنوان روز جهانی زبان عربی اعلام کرده است و به همین مناسبت همه ساله مراسمی در مقر یونسکو در پاریس برگزار می‌شود. مجمع عمومی سازمان ملل متحد نیز در ۱۸ دسامبر سال ۱۹۷۳ میلادی با تصویب قطعنامه‌ای زبان عربی را به‌عنوان یکی از زبان‌های رسمی سازمان ملل متحد به زبان‌های انگلیسی، چینی، فرانسوی، روسی و اسپانیولی اضافه کرد.

منبع: ایکنا

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*