وروستي

آيا مرد مي تواند خودش را با سائر اعضاي بدن زنش بجز مقعد ارضاء نمايد؟

الحمدلله،

استمتاع و لذت جويي از همسر به هر طريقي که صورت گيرد بجز از طريق مقعد، جايز است.

و مرد مي تواند از تمامي اعضاي زن بجز مقعد استفاده نمايد و مانعى ندارد.

بخاري و مسلم از جابر بن عبدالله رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ روايت کرده اند که گفت: يهود مي گفتند: اگر کسي از پشت با زنش در راه جلو آميزش کند؛ فرزندش چپ چشم  و دوبين (لوچ) خواهدشد!

آنگاه اين آيه نازل شد:« نِسَاؤُكُمْ حَرْثٌ لَكُمْ فَأْتُوا حَرْثَكُمْ أَنَّى شِئْتُمْ » [بقره: 223] :

« زنان شما محل بذر افشاني شما هستند، پس هر گونه که مي خواهيد به آن محل در آييد».( بخاري (4528) و مسلم (1435).

ودر روايت مسلم اضافه شده: « اگر مي خواهد زن را بر چهره اش بخواباند يا نخواباند؛ اما فقط از يک راه (راه جلو) آميزش کند».

پس الله تعالي گفته ي يهوديان را که مي گفتند ( اگر مردي با زنش در راه جلو از پشت آميزش کند، فرزندش چپ چشم و دوبين(لوچ) خواهد بود.) تکذيب کرد. در آيه توضيح داد که شوهر به هر صورتي مي تواند با زنش آميزش نمايد؛ به شرطي که در راه جلو باشد. الله تعالي زنان را محل بذرافشاني ناميده است که از آنها فرزند به دنيا مي آيد. و از آميزش در راه عقب (لواطت) فرزند به دنيا نمي آيد.

اين که در شأن نزول آيه آمده است که يهوديان مي گفتند فرزند چپ چشم مي شود، معلوم است که آميزش از راه عقب با زن اصلاً موجب تولد فرزند نمي شود.

ترمذي و احمد از ام سلمه “رضي الله عنها” و او از پيامبرصَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ  روايت مي کند که ايشان در مورد اين آيه« نِسَاؤُكُمْ حَرْثٌ لَكُمْ فَأْتُوا حَرْثَكُمْ أَنَّى شِئْتُمْ » فرمود: يعني از راه(جلو) با زن آميزش کنيد. (احمد (6/318،310،305).

همچنين احاديث زيادي در ممنوعيت آميزش بازن از راه عقب آمده است. از آن جمله حديثي است که احمد و ابوداود از ابوهريره رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ روايت مي کنند که گفت: پيامبر صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ فرمود:« مَلعونٌ مَنْ أَتَى امْرَأَةً فِي دُبُرِهَا» (احمد(2/479،444)).  «کسي که از راه پشت با زنش آميزش مي کند ملعون است»

و در عبارتي ديگر آمده است:«لاينظرُالله إلى رجلٍ جامَعَ امرأتَهُ في دُبُرها»(احمد (2/344،272)):

« الله تعالي به مردي که با زنش از راه عقب آميزش کند، نگاه رحمت نمي نمايد.»

والله اعلم

وصلي الله وسلم علي محمد و علي آله و اتباعه الي يوم الدين

یادونه: په قران سنت کې خپرې شوي لیکنې یوازې د لیکوال خپل نظر څرګندوي، د ادارې توافق ورسره شرط نه دی. که تاسو غواړئ قران سنت کې مو لیکنه خپره شي، اړیکه راسره ونیسئ. مننه

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*