وروستي

راههای مقابله و دفع سحر و جادو

الحمدلله،

راههای مقابله با سحر و جادو و حسد و چشم زدن و از قبیل مسائل، ذکر خداوند متعال میباشد از قبیل قرائت قرآن و اذکار شبانه روز و نماز خواندن سر وقت و همچنین ترک گناه، مخصوصا گناهان کبیره، زیرا هر شخصی را دو ملائکه محافظت میکند و اگر کسی ذکر خداوند را نادیده بگیرد و مرتکب گناه شود از آنها دفاع نخواهند کرد لذا شیطان و سحر و غیره میتوانند او را اذیت و آزار دهند، خداوند متعال میفرماید:

” لَهُ مُعَقِّبَاتٌ مِّن بَیْنِ یَدَیْهِ وَمِنْ خَلْفِهِ یَحْفَظُونَهُ مِنْ أَمْرِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ لَا یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّیٰ یُغَیِّرُوا مَا بِأَنفُسِهِمْ وَإِذَا أَرَادَ اللَّهُ بِقَوْمٍ سُوءًا فَلَا مَرَدَّ لَهُ وَمَا لَهُم مِّن دُونِهِ مِن وَالٍ ” ﴿الرعد: 11﴾
« برای‌ او (انسان) فرشتگانی ‌است‌ که به پیابی از روبرو و از پشت سر به فرمان خدا از او نگهبانی‌ می‌کنند، در حقیقت‌ خداوند حال‌ قومی‌ را تغییر نمی‌دهد (از نعمت‌ و عافیت)‌ مگر اینکه آنها خود را (از طاعت‌ خدا) تغییر دهند، و چون‌ خداوند برای‌ قومی‌ بدی را بخواهد (یعنی‌ آسیب‌ و نابودی‌ و عذابی‌ را) پس‌ هیچ‌ برگشتی‌ برای‌ آن‌ نیست (یعنی هیچ‌ برگردانی‌ ندارد) و برای‌ آنان‌ بجز او هیچ‌ کار سازی‌ نیست‌ (که‌ کاروبارشان ‌را به‌ سامان‌ آورد و چون‌ به‌ سویش‌ پناه‌ برند، عذاب‌ الهی‌ را از آنان‌ دفع‌ کند).

بنابراین‌ این آیه نشانگر اینست که بر هر یک‌ از انسانها در همه‌ حالات‌، فرشتگانی‌ گماشته‌ شده اند که‌ او را مطابق‌ آنچه‌ که‌ خداوند به‌ ایشان‌ فرمان‌ داده‌ است ‌نگهبانی‌ می‌کنند، به‌ قولی، فرشتگان‌ انسانها را از آسیب‌ جنیان‌ نگهبانی‌ می‌کنند، به‌ قولی‌ دیگر، او را به‌ امر خدا از امر وی‌ نگهبانی‌ می‌کنند ولی‌ چون‌ قضا و قدر آمد، از وی‌ دست‌ برمی‌دارند. اینان‌ فرشتگان‌ نگهبان‌ (ملائکه‌ حفظه‌) اند که‌ بعضی‌ از پی‌ بعضی‌ دیگر می‌آیند و او را از همه‌ جهات‌ و جوانب‌ در نگهبانی‌ خود دارند، ولی تحول‌ از طاعت‌ خدای‌ عزوجل‌ به‌ سوی‌ معصیت‌ وی‌، در نهایت تحول ‌از نعمت‌ به‌ سوی‌ مصیبت‌، از آسایش‌ به‌ سوی‌ رنج‌ و از عزت‌ به‌ سوی‌ ذلت ‌است، و طبیعتا هر کسی طاعت خداوند را ترک کند و به سوی گناه روی آورد این حفاظت ملائکه به امر خداوند از دست خواهد داد، لذا شیاطین و سحر و حسد و چشم زدن و غیره میتواند بر او مؤثر باشد.

اما در مورد سحر، صحیح نیست که حتما باید برای یافتن آنها به شیاطین مراجعه کرد زیرا مراجعه به شیاطین توسط عرافین و کهّان حرام است، بنابراین برای باطل کردن سحر باید به دعاء و اذکار شبانه روز و تلاوت قرآن و نماز و رقیه شرعی روی آورد و گناه را ترک کرد تا شفا یابد.

برای معلومات بیشتر در مورد سحر و جن زدگی و علاج آن، و اذکار خواندن رقیه شرعی میتوانید به مقاله های پایین در همین سایت مراجعه فرمایید.

زندگی جن و علاج جن زدگی از قرآن و سنت

رقیة و دعاهای شرعی از کتاب و سنت

والله اعلم
وصلی الله وسلم علی محمد و علی آله و اتباعه الی یوم الدین

یادونه: په قران سنت کې خپرې شوي لیکنې یوازې د لیکوال خپل نظر څرګندوي، د ادارې توافق ورسره شرط نه دی. که تاسو غواړئ قران سنت کې مو لیکنه خپره شي، اړیکه راسره ونیسئ. مننه

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*