وروستي

تاكيد دولت امان بر محاکمه افسر اسرائیلی، قاتل دو شهروند اردنی

تاكيد دولت امان بر محاکمه افسر اسرائیلی، قاتل دو شهروند اردنی

 مقامات اردنی اعلام کردند که تا زمان محاکمه افسر اسرائیلی که دو شهروند اردنی را در جریان یک حادثه تیراندازی در اطراف سفارت رژیم صهیونیستی در امان به قتل رساند سفیر این رژیم و کارمندان سفارتخانه اجازه بازگشت به امان را نخواهند داشت.
همزمان ، دفتر پادشاهی اردن تاکید کرد، آنچه که درخصوص کشتار شهروندان اردنی در سفارت اسرائیل رخ داده جنایت بوده و دولت اردن طبق قوانین بین‌المللی و به منظور تحقق عدالت آن را پیگیری خواهد کرد.
در همین زمینه، گزارش شده فائز الطراونه، رئیس دفتر پادشاهی اردن که از طرف پادشاه در منزل محمد زکریا الجواوده، شهروند اردنی که به ضرب گلوله حراست سفارت رژیم صهیونیستی کشته شد، حضور یافت، وگفت: اردن این اقدام را جنایت می‌داند و آن را از طریق دادستان کل پیگیری می‌کند. آقای طراونه خطاب به پدر الجواوده افزود: پادشاه شخصا موضوع را پیگیری می‌کند و حق پسر شما به گردن ماست و از تمام امکانات برای تحت پیگرد قرار دادن قاتل استفاده می‌کنیم.
این مقام اردنی همچنین تاکید نمود این جنایت با هیچ‌گونه توافقی درخصوص مسجدالاقصی که پادشاهی و دولت اردن و تمامی سرویس‌های این کشور خواهان محافظت از آن به عنوان اولین قبله مسلمین هستند، مرتبط نیست.
گفتنی است که پیشتر وزیر امور خارجه اردن عنوان کرده بود که این کشور با مساله حادثه سفارت اسرائیل براساس قوانین و عرف‌های بین‌المللی برخورد کرده اما آنچه که از سوی اسرائیل مشاهده شد یعنی استقبال از متهم این حادثه به مثابه اسیری که گویی آزاد شده بود کاملا ناشایست و غیرقابل قبول است.

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*