وروستي

تکفیر عموم مسلمانان توسط احمد علم الهدی ، امام جمعه مشهد

تکفیر عموم مسلمانان توسط احمد علم الهدی ، امام جمعه مشهد

 در حالیکه عموم مسلمانان اعتقادی به موضوع ولایت فقیه ندارند ، احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در جدیدترین سخنانش ، دست به تکفیر عموم مسلمانان زد و مخالفان سیاسی ولایت فقیه را نامسلمان خواند .
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در ادامه انتقادهای محافظه‌کاران از دولت، گفت که تنها جریان سیاسی پیروی رهبری ایران «حلال» است.
علم الهدی، در خطبه‌های نماز جمعه مشهد، ۳۰ تیر گفت: «انحرافات سیاسی در حوزه جریانهای فکری و عملیاتی دین فرد را می گیرد و باعث می شود فرد از جبهه اسلام خارج شود لذا منحرف سیاسی، مسلمان نیست.»
این گفته های امام جمعه مشهد در حالیست که وی و دیگر محافظه‌کاران تندرو انحراف سیاسی را عدم پیروی از علی خامنه‌ای، رهبر ایران می‌دانند.
علم‌الهدی در ادامه جریان های سیاسی را به حلال وحرام تقسیم کرد و افزود: «همانطور که در خرید و فروش بحث حلال و حرام مطرح می شود در امور سیاسی نیز جریان متصل به ولایت حلال و خلاف آن نیز حرام است.»
بنا به نوشته، تارنمای شبکه جهانی کلمه ، اظهارات اخیر علم الهدی درحالیست که وی در سال ۹۳ نیز علی خامنه ای را شخصیتی مقدس دانسته وگفته بود کسانی که می‌گویند رهبری«معصوم» نیست«دیوانه‌» هستند .
لازم به اشاره است که امام جمعه مشهد پدر همسر ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و رقیب حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در انتخابات ۱۳۹۶ است.

څرګندونه مو لاندې وليکئ

ستاسو برېښناليک خوندي دی.


*